Operator walca budowlanego zajmuje się kompleksową obsługą maszyny – walca budowlanego – do zagęszczania gruntów w robotach ziemnych lub zagęszczania mas nawierzchniowych przy budowie dróg poprzez nacisk sztywnych lub podatnych kół-wałów podczas jazdy.

Obowiązki

  • organizowanie stanowiska pracy
  • przygotowywanie maszyny do pracy w różnych warunkach
  • wykonywanie prac maszyną samodzielnie oraz we współpracy z innymi maszynami i środkami transportu
  • wykonywanie obsługi technicznej oraz prostych regulacji i napraw
  • sporządzanie dokumentacji eksploatacyjnej
  • przeprowadzanie okresowych przeglądów konserwacyjnych zgodnie z instrukcją użytkowania ww. urządzenia

Wymagania

  • wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne
  • zdany egzaminu operatora walca drogowego kl. III o masie walca do 18 t