Monter instalacji i urządzeń sanitarnych jest osobą, która w swojej pracy wykonuje obowiązki dotyczące wyposażenia sanitarnego obiektów produkcyjnych, użyteczności publicznej, mieszkalnych, magazynowych.

Obowiązki

  • montowanie, naprawianie oraz konserwowanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych
  • montowanie, naprawianie oraz konserwowanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody
  • montowanie, naprawianie oraz konserwowanie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
  • budowanie i konserwowanie lokalnych oczyszczalni ścieków
  • budowanie i konserwowanie studni kopanych i wierconych
  • montowanie, naprawianie i konserwowanie instalacji z pompą ciepła

Wymagania

  • wykształcenie na poziomie ukończonej zasadniczej szkoły zawodowej o profilu technicznym
  • egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe w kierunku monter instalacji i urządzeń sanitarnych