Blacharz

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na stanowisku blacharza zajmuje się wykonaniem oraz naprawą wszelkiego rodzaju przedmiotów lub urządzeń z cienkiej blachy. W zakresie pracy blacharza znajduje się również zainstalowanie wyrobów w miejscu przeznaczenia, w tym montaż na wysokościach.

Inżynier budowy

Kraj: Norwegia

Praca inżyniera budowy polega na wykonywaniu projektów obiektów budowlanych – wykonanie odpowiedniej dokumentacji technicznej uwzględniając dobór materiałów odpowiednich do inwestycji. Dodatkowo do obowiązków można również zaliczyć funkcję inspektora nadzoru, który dogląda obiektu budowy.

Cykliniarz

Kraj: Norwegia

Praca cykliniarza w Norwegii polega na kompleksowej naprawie i renowacji podłóg drewnianych wraz z przygotowaniem sobie wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi. Praca z zakwaterowaniem od zaraz. Dodatkowym atutem będzie posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Parkieciarz

Kraj: Norwegia

Zawód parkieciarz polega przede wszystkim na wykonywaniu posadzek spoinowych z materiałów drewnianych, drewnopodobnych oraz innych materiałów naturalnych. Parkieciarz powinien właściwie przygotować podłoże pod parkiet. Układanie podłóg często wiąże się z układaniem paneli jej według wzoru, w takiej sytuacji będzie więc konieczność czytania rysunków technicznych i rozumienia planów podłogi. Układanie podłogi wiąże się również zawsze z […]

Kierownik budowy

Kraj: Norwegia

Kierownik budowy jest wykwalifikowanym specjalistą z zakresu budownictwa i nadzoru budowlanego. Kierownik budowy to osoba, która dba o prawidłowy przebieg wszystkich prac budowlanych oraz prowadzi niezbędną dokumentację. Inżynier budowy musi mieć uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi. Kierownik budowy dba również o wykonywanie prac zgodnie z przepisami, sztuką budowlaną i bezpieczeństwem.

Kamieniarz

Kraj: Norwegia

Kamieniarstwo to zawód polegający na obróbce kamienia naturalnego. Profesja ta jest związana z branżą budowlaną, wykończeniową oraz z przemysłem pogrzebowym (produkcja nagrobków i pomników). Kamieniarze trudnią się również produkcją skomplikowanych elementów zdobniczych. Osoba zatrudniona w zakładzie kamieniarskim będzie zajmowała się cięciem bloków kamienia i płyt kamiennych oraz innymi pracami związanymi z obróbką kamieni naturalnych.

Stolarz meblowy

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na tym stanowisku wykonuje za pomocą narzędzi do ręcznej obróbki drewna oraz maszyn i urządzeń do obróbki drewna różnego rodzaje mebli, stolarki budowlanej oraz galanterii z wykorzystaniem różnego gatunku drewna oraz materiałów drewno podobnych.

Monter rusztowań

Kraj: Norwegia

Monter rusztowań to pracownik budowlany, którego zadaniem jest montaż i demontaż rusztowań budowlanych. Praca ta odbywa się na zewnątrz budynków, w zmiennych warunkach atmosferycznych i wiąże się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Zbrojarz

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na tym stanowisku wykonuje siatki i szkielety zbrojeniowe na podstawie rysunków konstrukcyjnych oraz układa je w formach i deskowaniach.

Elektryk

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na tym stanowisku zajmie się montażem, instalacją i naprawą instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną czy też instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych.

Murarz

Kraj: Norwegia

Osoba na tym stanowisku zajmuje się murowaniem fundamentów, murów prostych, ścian warstwowych nośnych i działowych o różnych grubościach z różnorodnych materiałów budowlanych: cegieł, kamienia, elementów betonowych, gipsowych i innych, przy zastosowaniu odpowiednich wiązań i spoin.