Zawód parkieciarz polega przede wszystkim na wykonywaniu posadzek spoinowych z materiałów drewnianych, drewnopodobnych oraz innych materiałów naturalnych. Parkieciarz powinien właściwie przygotować podłoże pod parkiet. Układanie podłóg często wiąże się z układaniem paneli jej według wzoru, w takiej sytuacji będzie więc konieczność czytania rysunków technicznych i rozumienia planów podłogi. Układanie podłogi wiąże się również zawsze z koniecznością dokładnych pomiarów, umiejętnego przycinania elementów oraz odpowiedniego ich klejenia.

Obowiązki

  • przygotowywanie podłoża pod parkiet
  • montaż paneli podłogowych
  • montaż paneli laminowanych
  • montaż listew przypodłogowych
  • montaż parkietu przemysłowego oraz mozaiki
  • przycinanie elementów z których układany jest parkiet
  • lakierowanie
  • cyklinowanie

Wymagania

  • komunikatywna znajomość języka norweskiego lub angielskiego
  • min. 2 letnie doświadczenie w pracy parkieciarza
  • doświadczenie w przygotowywanie podłoża pod parkiet
  • preferowani kandydaci w wieku 25-50 lat
  • dyspozycyjność do podjęcia pracy od zaraz