Monter rusztowań to pracownik budowlany, którego zadaniem jest montaż i demontaż rusztowań budowlanych. Praca ta odbywa się na zewnątrz budynków, w zmiennych warunkach atmosferycznych i wiąże się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Obowiązki

  • dobór elementów do rusztowania, sprawdzenie ich jakości
  • przygotowanie terenu pod rusztowanie
  • montaż, ustawienie rusztowań (metalowych, drewnianych, pomostów) na placu budowy
  • łączenie poszczególnych elementów rusztowania za pomocą klamer i złączek
  • układanie i zabezpieczanie pomostów roboczych
  • sprawdzanie całej konstrukcji pod kątem bezpieczeństwa
  • demontaż rusztowań po zakończeniu pracy

Wymagania

  • wykształcenie zawodowe z zakresu budownictwa
  • przeciwwskazaniem do pracy są zaburzenia równowagi
  • umiejętność pracy w zespole
O Trondheim
Trondheim to miasto w Norwegii, nad Trondheimsfjorden u ujścia rzeki Nidelvy. Ośrodek administracyjny, dobrze rozwinięty przemysł stoczniowy, maszynowy, metalowy, rybny, ważny port handlowy i rybacki. Ważny ośrodek sportów zimowych (trasy biegowe, skocznie narciarskie). Populacja 176 348 osób.