Cykliniarz

Kraj: Norwegia

Praca cykliniarza w Norwegii polega na kompleksowej naprawie i renowacji podłóg drewnianych wraz z przygotowaniem sobie wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi. Praca z zakwaterowaniem od zaraz. Dodatkowym atutem będzie posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Monter okien

Kraj: Norwegia

Monter okien wykonuje prace związane z montażem jak również z demontażem okien. Do zadań montera okien należy również pomiar otworów okiennych oraz wykonanie prac wykończeniowych jak montowanie parapetów czy rolet.

Glazurnik

Kraj: Norwegia

Praca glazurnika polega na przygotowaniu podłoża pod układanie płytek na podstawie dokumentacji budowlanej, zarówno na ścianach jak i na podłodze. Glazurnik jest również odpowiedzialny za wybór odpowiednik materiałów.

Docieplanie budynków

Kraj: Norwegia

Praca przy docieplaniu budynków polega na świadczeniu usług budowlanych w zakresie montażu ocieplenia na zewnętrznych ścianach budynku. Usługi obejmują zarówno montażu nowej izolacji budynku jak również naprawę już istniejącej.

Stolarz meblowy

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na tym stanowisku wykonuje za pomocą narzędzi do ręcznej obróbki drewna oraz maszyn i urządzeń do obróbki drewna różnego rodzaje mebli, stolarki budowlanej oraz galanterii z wykorzystaniem różnego gatunku drewna oraz materiałów drewno podobnych.

Monter rusztowań

Kraj: Norwegia

Monter rusztowań to pracownik budowlany, którego zadaniem jest montaż i demontaż rusztowań budowlanych. Praca ta odbywa się na zewnątrz budynków, w zmiennych warunkach atmosferycznych i wiąże się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Operator koparko-ładowarki

Kraj: Norwegia

Celem pracy operatora koparko-ładowarki jest wykonywanie wykopów, załadunek i transportowanie mas ziemnych, odspajanie i przewożenie urobku, a także sortowanie oraz rozmieszczanie materiałów na terenie składowania.

Operator maszyn budowlanych

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca jako operator maszyn budowlanych zajmuje się robotami ziemnymi, budowlanymi czy drogowymi. Operator maszyn realizuje prace ściśle wg wytycznych technologicznych, właściwych dla danego procesu i zgodnie z przeznaczeniem maszyny.

Zbrojarz

Kraj: Norwegia

Osoba pracująca na tym stanowisku wykonuje siatki i szkielety zbrojeniowe na podstawie rysunków konstrukcyjnych oraz układa je w formach i deskowaniach.

Murarz

Kraj: Norwegia

Osoba na tym stanowisku zajmuje się murowaniem fundamentów, murów prostych, ścian warstwowych nośnych i działowych o różnych grubościach z różnorodnych materiałów budowlanych: cegieł, kamienia, elementów betonowych, gipsowych i innych, przy zastosowaniu odpowiednich wiązań i spoin.