Najpopularniejsze miasta w Norwegii — gdzie najlepiej pracować?

Planujesz wyjechać do Norwegii w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy? Norwegia to popularny kierunek zarobkowy. Komfort życia, wysokie wynagrodzenie i duży deficyt pracowników – to tylko kilka najważniejszych powodów, dlaczego tak chętnie decydujemy się na przeprowadzkę do Norwegii. Zanim rozpoczniesz poszukiwania ofert pracy dla siebie, poznaj największe miasta Norwegii, w których najwięcej zarobisz.

Norwegia miasta, gdzie najwięcej zarobisz

Norwegia słynie z wysokich wynagrodzeń, ale warto wiedzieć, że zarobki różnią się w zależności od miasta, w którym podejmujesz pracę. Zazwyczaj w większych miastach zyskasz więcej za swoją pracę. Jakie są największe miasta w Norwegii? Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim, Fredrikstad i Drammen. Przeanalizujmy zatem wspólnie, w których z miast zarobisz najwięcej. Zwróć też uwagę na to, jakich fachowców szczególnie poszukują pracodawcy w największych norweskich miastach. 

Oto kilka norweskich miast, w których możesz liczyć na największe zarobki:

Oslo 

Oslo, czyli stolica Norwegii jest jednym z najbardziej dochodowych miast w kraju. To dynamiczne miejsce oferuje szeroki zakres możliwości zawodowych i to w różnych sektorach. Praca w Oslo często wiąże się z wysokimi zarobkami, ale nie można zapomnieć także o tym, że również koszty życia są tam znacznie wyższe niż w mniejszych miastach.

Stavanger

Duże miasta w Norwegii takie jak Stavanger oferują wysokie płace, ale coraz częściej cenieni są tam przede wszystkim doświadczeni pracownicy. Pracodawcy w Norwegii zwracają dużą uwagę na to, aby zatrudniać osoby, które mają nie tylko kwalifikacje, ale też przynajmniej kilka lat pracowali na podobnym stanowisku. Stavanger znane jest znane przede wszystkim z przemysłu naftowego. Jeśli masz doświadczenie w tej branży, Stavanger może być idealnym miejscem dla Ciebie.

Bergen

Miasto położone na styku Morza Północnego i Norweskiego. To drugie co do wielkości miasto w Norwegii. Łączy urok norweskiej przyrody z bogatą kulturą. Jest również ważnym centrum gospodarczym, w którym znajduje się wiele firm z różnych sektorów. Szczególnie poszukiwani są fachowcy – geodeci, glazurnicy, monterzy okien, cykliniarze, blacharze, hydraulicy, dekarze, stolarze, malarze, elektrycy oraz murarze.

Trondheim

To kolejne ważne norweskie miasto o dużym potencjale zarobkowym. Trondheim jest znane z innowacyjnego sektora technologicznego, z przemysłu stoczniowego, maszynowego, metalowego oraz rybnego. Jeśli jesteś specjalistą w tych dziedzinach, znajdziesz tu wiele interesujących możliwości zatrudnienia. 

Norweskie miasta najlepsze do życia

Wyjeżdżasz do Norwegii z całą rodziną? W takim razie powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na to, aby znaleźć wysoko płatną pracę, ale też zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze warunki do życia. Duże miasta w Norwegii oferują znacznie większe perspektywy edukacyjne, zawodowe i zdrowotne, dlatego to dobry wybór dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.

W jakim mieście warto mieszkać w Norwegii? Oto kilka miast, które są znane z doskonałych warunków do życia w Norwegii:

  • Tromsø – położone na północy kraju, Tromsø to miasto otoczone malowniczymi górami i fiordami. Jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody, oferujące wspaniałe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. W Tromsø panuje przyjazna atmosfera i niska stopa przestępczości, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczne miejsce, gdzie również na pewno z powodzeniem znajdziesz pracę.
  • Alesund – to urokliwe miasto słynie ze swojej niezwykłej architektury. Znajduje się nad wybrzeżem i oferuje piękne widoki na morze oraz wyspy. Alesund ma bogatą ofertę kulturalną i rekreacyjną, a jednocześnie jest spokojnym i bezpiecznym miejscem do życia.
  • Trondheim – oprócz potencjału zarobkowego, o którym już wspomnieliśmy, Trondheim oferuje także wiele innych atutów. To miasto jest pełne wspaniałych zabytków, ma przyjazną atmosferę i doskonałe połączenia komunikacyjne. Poza tym Trondheim cieszy się również dobrą reputacją pod względem opieki zdrowotnej i edukacji. Jeśli chcesz zamieszkać w dużym mieście, to Trondheim może być doskonałym wyborem.
  • Bergen –  to miasto także zapewnia całkiem dobre możliwości zawodowe, ale to nie jedyne korzyści, jakie gwarantuje. Znajduje się w otoczeniu pięknych fiordów i gór, co sprawia, że jest doskonałym miejscem dla osób lubiących kontakt z naturą. Bergen oferuje również różnorodne korzyści kulturalne. To również dobry kompromis pomiędzy mieszkaniem w otoczeniu natury a pewnym i wysokim zarobkiem.

Wybór najlepszego miasta do pracy w Norwegii zależy od Twoich preferencji i celów zawodowych. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze dla Ciebie, jak i dla członków Twojej rodziny — czy to wysokie zarobki, malownicze otoczenie, a może bogata oferta kulturalna. Największe miasta w Norwegii to gwarancja stabilnej pracy, ale także w mniejszych miastach oddalonych od miejskiego zgiełku, także możesz znaleźć dobrze płatną pracę. Norwegia ma wiele miast, które spełniają Twoje kryteria, więc bez wątpienia znajdziesz idealne miejsce dla siebie.

Szukamy dekarzy do pracy w Norwegii

Zarobki od 100 zł/h

Aplikuj już teraz →